REpohár mesék
Mégis hogy kerülhet be egy (tartós!) műanyag termék a kínálatomba, amikor azt hirdetem, hogy a természetes anyagok híve vagyok? Több nyári élmény vezetett el odáig, hogy végül megszületett a Shamo REpohár. Nézzük csak!
Mint sokaknak, nekem is van otthon korábbról repoharam, és nyáron, amikor olyan helyre mentünk, ahol nem használnak ilyet, betettem a sajátom. De egyszer meglepetés ért: hiába számítottam rá, nem voltak elérhetőek az egyik szórakozóhelyen a poharak, mert elvitték őket mosogatásra. Szerencsére a bögrém velem volt, és az is talán mázli, hogy belemérték a kért italt. Ugyanis erre nem mindenhol hajlandóak, főleg, ha nincs a poharadon decis beosztás.
A repohár mellett egyre több fesztivál tér át a PLA-ból, azaz kukoricakeményítőből készült bioműanyag eszközökre. Ezt csak azért említem, mert sajnos ma Magyaroszágon nem megoldott ezek ipari komposztálása, ezért nem tartom valós megoldásnak. Így ugyanis a kommunális szemétbe kerülnek (nem szelektálhatóak), ráadásul az eldobhatóság rendbenlévőségét erősítik tovább az emberekben. Írtam erről korábban egy összefoglalót, ide kattintva találjátok. Mindenesetre üdvözölném egy hazai ipari komposzt felállítását, amire úgy tudom, vannak már törekvések.
Mit kell tudni a poharaim készítéséről, anyagáról?
-
Magyaroszágon, magyar munkaerő és alapanyag felhasználásával gyártják
-
Fél literesek, decis osztással ellátva, aminek nagyon szoktak örülni a pultosok
-
Újrahasznosítható műanyagból készült (5 -ös számű polipropilénből)